Kontakt: +45 7077 7170 info@herkules-invest.dk

Team Herkules

 

We take care of your Property Value

 

Vi vil se frem til i Herkules Group at arbejde sammen med dig og dine rådgivere. Vi er et samlet team med forskellige spidskompetencer fordelt på 20 dansk-, tysk- og engelsksprogede medarbejdere. Mange medarbejdere har været med på Herkules-rejsen i mere end 10 år og flere i mere end 15 år.

Vi bliver løbende opdateret med den seneste faginformation inden for tysk ejendomslovgivning og –udvikling, bl.a. gennem medlemsskaber i; IVD (Immobilienverband Deutschland) – Tysklands største forening for Ejendomsadministratorer og –mæglere, gif (Gesellschaft für Immobilienwirtschaftliche Forschung) Selskab for ejendomsforskning og RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) International forening af Ejendomseksperter.

Vi ser frem til at samarbejde med dig og dine rådgivere.

 

Medarbejdere

Pernille Esenwein
Pernille Esenwein MSc in Strategy, Organisation and Leadership Tlf: +49 171 160 1324 Email: pernille.esenwein@herkules.com
Marco Weiß
Marco Weiß Ejendoms-økonom Senior Consultant Commercial Prop-erties Tlf: +49 40 360 979 231 Email: marco.weiss@herkules.com
Mogens Jensen
Mogens Jensen Senior Key Account Manager Tlf: +45 86 15 00 28 Email: mogens.jensen@herkules.com
Michael Fehrn
Michael Fehrn Senior Key Account Manager Tlf: +45 31 47 06 64 Email: michael.fehrn@herkules.com
Mette Madsen
Mette Madsen Controller/Projektmanager Tlf: +49 40 360 979 129 Email: mette.madsen@herkules.com
Oliver Felsch
Oliver Felsch MBA, Ejendomsprojektudvikling (EBS) Akquisiteur Tlf: +49 40 360 979 131 Email: oliver.felsch@herkules.com
Thomas Zander
Thomas Zander Real Estate Asset Manager (IREBS) Asset Management Tlf: +49 40360 979 132 Email: thomas.zander@herkules.com
Claudia Laatsch
Claudia Laatsch Teamleder I ejendomsadministrationen Tlf: +49 40 360 979 282 Email: claudia.laatsch@herkules.com
Anna Szal
Anna Martyniuk-Szal Ejendomsbogholder Tlf: +49 40 360 979 133 Email: anna.szal@herkules.com
Benjamin Clausen
Benjamin Clausen Ejendoms-Økonom (VWA) Property Manager Tlf: +49 40 360 979 287 Email: benjamin.clausen@herkules.com
Valeska Specker
Valeska Specker Teamassistent Content og Design Tlf: +49 40 360 979 24 Email: valeska.specker@herkules.com
Victor Nielsen
Victor Nielsen Teamassistent Bogholderiet Tlf: +49 40 360 979 16 Email: victor.nielsen@herkules.com